Susirėmimas. 3 dalis.

Susirėmimo dalys [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Siaip senai taip idomu buvo apie biblija ir Dieva kalbetis man. Zodziu dabar papasakosiu zenkla su Marija

Tada tarp kitko buvau skeptiskas ziurint i ja. Tas jos kultas matant kai kuriuos zmones primine is dalies pagonybe, tai kelione mano iki Marijos ir supratimo kuo ji svarbi buvo ilga ir dar tesias. Bet ja atradau per zygy 800 km i lenkija. bet zenklas rimtas buvo gerokai pries tai

As turejau mergina ir po klubu vilniuje grizes be miego buvau ir jai pazada ivykdziau. Isveziojau ja po visur. Ja ir jos mama. Tada vaziavau namo ir labai miego norejosi. Pagalvojau jog jei melsiuos rozini garsiai tikrai neuzmigsiu. Pradejau garsiai sveika marija kalbeti. Ir deja visvien uzmigau. 😀 ir prikolas tame kad as pabudau ir net sustojau bei islipau…

As buvau nuvaziaves labai daug kelio uzmiges… pro miskuota kelia, kaima vienas. Jame buvo posukiu. Tarytum Marija uz mane pavairavo. Gali sakyt jog mane isgelbejo smegenys, kad lunatikavau, kad viskas paiskinama, bet man patyrusiam tai padeka eina Dievui kuris tikiu per Marija mane apsaugojo.

Praeitais metais ir man įvyko kažkas panašaus. Nuo to sykio daviau žodį, kad vos tik kelyje ims miegas – stosiu ir miegosiu. Tokie veiksmai yra
fiziologiškai paaiškinami, aišku galima įžvelgti ir dievų pagalbą.

Ahh kaip nemegstu to zodzio Dievu 😀 bet va matai panasi patirtis ir. As ir nuo to kart daugiau neleidziu net snuduriuot

As beabejo manau ir be maldu gi Dievas myli. Tai jis padeda ir gelbeja tikrai tikiu

Daug ko nezinom

O ana kart siaip is dabartines panos primesk variau ir sveika Marija meldziaus. Ir mane aplenke bmw ir prie mano akiu ikale i medi stipriai.

Sustojau. Visi sveiki o masinai ragas

Vienas tik neiskart islipo nes gerokai prispaude 😀

Šiais laikais technika tokia. Inžinierinis stebūklas. Mano mašiną suvarė taip, kad nei priekio nei galo, o nuo smūgio maniškė dar dvi mašinas sužalojo. Po viso to – tris durelės atsidarinėjo. Avarijoje visi apsiėjo tik guzais.

Tie visi – tai kaltininkai, nes likusios mašinos (ir mano) tiesiog šalia kelio stovėjo

Tiesiog tai sutapimai bet nu tai nera kasdieniska 😀

Zodziu tu matai minias tikinciu. Pvz kataliku kurie tiki i Dieva ir juo naudojas nors netiesiogiai jegos tikslams

Kad but didesnis kad but kietesnis

Ir nu tai yra tiesa. Bet Jezus pasauke ne i tai. Jis atejes parode kad istatymas yra be meiles bevertis ir negana to jis pasake kad kas is jusu didziausias tebunie visu tarnas. Tai as tikiu i Jezu ir tikiu kad mes esam draugai visu pirma.

Katalikai ne Dievą, o Dievo vardą naudoja jėgos (ar kitokiems) tikslams. Jie tik save apgaudinėja, kad yra didesni ir kietesni. Pažiūrėk į ateistų grupės kalbas. Ar jiems krikščionys atrodo kietesni? Abejoju.

Dievas turi savo planus ir jo nepanaudosi. Visi kas bando panaudoti Dievą saviems tikslams, kada nors suvoks klydę. Gali atsistojęs šaukti, kad mano Dievas yra pats teisingiausias, bet Lietuvoje tokie teiginiai krikščionių atveju yra tušti.

Čia tas pats kas šaukti, kad autostrada veda į Vilnių. Skelbti žinias kurioms pritaria dauguma yra lengva. Tačiau tikras kelias į namus niekada nesibaigia autostradoje. Nesvarbu, kad visi važiuoja tuo keliu, tas kelias neveda link tavo namų ir taškas. Gali kažkurį laiką važiuoti tuo keliu, bet anksčiau ar vėliau teks pasukti į šalikelę, o galiausiai iki namų vedantį keliuką nusitiesti pačiam.

Krikščionybė jei pastebėsi šneka kaip žmogus turi gyventi iki mirties. Ir tai ką sakai tu (ar Jėzus), kad įstatymas be meilės nieko vertas ir kad didžiausias turi tarnauti – visą tai yra šio gyvenimo paprastos tarpusavio sugyvenimo taisyklės, nes tik tokiu keliu nenužmogėjama ir keliamas žmogaus dvasingumas. Čia net nėra dėl ko ginčytis.

Kur klumpa (mano asmeniniu įsitikinimu) krikščionybė yra ta vieta kur aiškinama žmogaus mirtis. Iš esmės tai vietai bažnyčioje skiriama labai mažai dėmesio. O vienas kunigas tiesiai šviesiai pareiškė, kad seminarijoje jų to nemoko!

Va čia atsiskleidžia lietuviškų pasakų grožis, nes jose nėra iškirpta ta dalis ir jose labai daug pasakojama apie pomirtinį gyvenimą ir kaip tas gyvenimas siejasi su šiuo gyvenimu ir ką reikės atlikti, kad patektum į Dausas. Ir, turiu nuvilti, nepriekaištingo gyvenimo čia tikrai neužteks.

Nes vergas gali nugyventi nepriekaištingą vergo gyvenimą, bet tai nereiškia, kad jis kažką per tą gyvenimą užsitarnaus. Turiu patirties, kai žmonės prieš pat mirtį pasimetę baimėje nežino ką daryti su iš dieviško pasaulio sklindančiais vaizdiniais. O tie vaizdiniai juk yra ženklai, rodantys kelią.

Todėl dar sykį pakartosiu, religiją mes esame laisvi pasirinkti. Dievo, kuris mus sukūrė pasirinkti negalime. Turime įsiklausyti į save, atrasti tą keliuką vedantį link jo. Lietuviams lietuvių pasakos daug geriau nupasakoja kaip to keliuko ieškoti, nes su tomis pasakomis mūsų mažiausiai keturi šimtai kartų gyvena. O su krikščioniškomis pasakomis gal tik dešimt kartų.

Paprasti lietuviai krikščionybę priėmė visai neseniai, gal nepilni du šimtai metų. Net ir tai geras klausimas ar tiek yra, nes ir šiomis dienomis jie tą krikščionybę ganėtinai skirtingai nuo viso pasaulio išpažįsta. Žodžiu, čia plati tema.

Per daug grieztas tu ir is vienos tik puses matantis katalikybe. Nu bet neteisiu kiekvienam savo. Jezaus gyvenimas man yra ne pasaka ir jis pats gyvas. Tu tiesiog ziuri bet nematai to ka matau as. Geru minciu turi. Bet zinok as ir nekalbu, kad uz grazu gyvenima jau dangus. I dangu tik per Jezu del jo atpirkimo tikiu nuzengsias

Tai va, gerai, kad apie tai užsiminei. Nes čia viena labiausiai man nepatinkančių krikščionybėje vietų. Nesakau, kad ji neteisinga. Sakau, kad tą vietą bažnyčia neteisingai išaiškina.

Jėzus čia vaizduojamas kaip galutinis tikslas. O taip nėra. Jis pats sako, kad jis yra kelias, bet ne tikslas. Žmonės mano, kad Jėzus atpirks jų sielas ir baigsis jų vargai, todėl siekia to atpirkimo kaip kokio tikslo. Tuo tarpu Jėzus yra tik kelias.

O bažnyčia tą dalį aiškina ganėtinai prastai. Pagrinde dėl blogo biblijos vertimo ir dėl amžių bėgyje pasikeitusios žodžio „atpirkimas“ prasmės. Čia yra būtent ta vieta, kurios net nemoko seminarijoje. Viskas sustatoma kaip mokesčių inspekcijoje. Atėjai, mokesčius sumokėjai (tipo krikščionybę priėmei) ir esi laisvas (atpirktas). Deja dieviškas pasaulis yra šiek tiek sudėtingesnis.

Ir dar: man pasakos tiek pat gyvos kiek tau biblija. Tiesa pasakius man ir biblija yra gyva, nes labai daug panašumų su mūsų pasakomis matau. Taip, kad nemanyk, kad nuvertinu

Cia pas protestantus taip daugiau. As tikrai taip neziuriu primityviai kad atejau, poteri atkaliau Jezum pasidziaugiau ir laisvas

O kaip pas jus? Ko reikia, kad būtum atpirktas?

Aišku – laikytis 10 Dievo įsakymų

Kas dar?

Nu tai Jezaus, bet tikejimas be darbu tuscias. O darbai ne vien isakymai

Gerai, sakykime atpirkimui reikia Jėzaus. Aš tam net sąlyginai pritarsiu. Darbai irgi neblogai. Bet ar yra kur nors nurodyta kokius darbus reikia atlikti? Geriau paaiškink man visą tai kaip ateistui. Aš tavęs kaip ateistas paklausčiau kaip Jėzus atperka? Kas man iš to atpirkimo?

Nu jo jei tu netiki tai kudos antys tada. Nieko as tau neirodysiu

Neįrodysi, nes to pagal Bibliją įrodyti negalima. Dar sykį kartoju, kad Biblija yra tam tikras kūrinys. Lietuvio sąmonei jis netinkamas aiškinti dievišką pasaulį. Čia arba tiki, arba ne.

Tuo tarpu lietuviškose pasakose į visus užduotus klausimus galima pakankamai išsamiai atsakyti. Bet aš tave pačioj pradžioj perspėjau, kad šiuo metu aš dar nepasiruošęs atsakyti nuosekliai į visus klausimus, todėl siūlau atidėti šį pokalbį tam laikui kai galėsiu atsakyti į tuos klausimus.

Nestumk 😀 ir nebek 😀 mum ir nereik irodyt kazkam kazko. Man biblijoje atsakymu pakanka 😀

Ok, aš nebėgu 😀

Man tiesiog tokių atsakymų neužtenka, beje kaip ir daugeliui.

Nu Dievas tau neatrodo kad gal net uz mus paprastesnis 😀 mes per sudetingi?

Klausi kas sudėtingesnis – Dievas ar žmogus?

Jo. Manau zmogus

Sunkus klausimas ir atsakymas priklauso nuo to kaip supranti Dievą. Aš manau kad Dievas yra sudėtingesnis, bet ar bent vienas iš jų yra pažinus – nežinau.

Dievo keliai kaip jis pats tikiu sake yra mum nezinomi

Yep

Tai jo tu nori placiau ziuret

Kitaip ir negalima, nes priešingu atveju užsiimsi propoganda. O tai yra priešingas veiksmas Dievui. Negali pasakoti nieko apie Dievą kol neišsiaiškinai šių klausimų. Jie yra esminiai. Kišdamas aklą tikėjimą šiais klausimais žaidi žmonių sielomis.

Bet as ir nekisu

Be to Jezus sake eikit ir padarykit mano mokiniais visu saliu zmones

Kur jis taip sakė?

Turiu pamegint tai padaryti nes tas i kuri tikiu taip sake

Pasiskaityk

Eikit ir padarykit visus mano krikstydamo vardan Dievo tevo ir sunaus ir dvasios

„O jums ir kitiems tiatyriečiams, kurie nesilaiko ano mokslo, kurie, kaip sakosi, nėra pažinę šėtono gelmių, Aš sakau: neužkrausiu jums kitokios naštos, tiktai tvirtai laikykitės to, ką turite, iki ateisiu. Tam, kuris nugali ir iki galo laikosi mano darbų, Aš ‘duosiu valdžią tautoms: jis valdys jas geležine lazda, ir jos bus sudaužytos tarsi moliniai indai’, – kaip ir Aš esu gavęs valdžią iš savo Tėvo; – ir jam duosiu aušrinę žvaigždę’. Kas turi ausis, teklauso, ką Dvasia sako bažnyčioms!“

Ar čia apie šitą krikštą kalbi?

Ne cia cj tu pranasyste jono mini. Pala paieskosiu

Vienuolika mokinių nuvyko į Galilėją, ant kalno, kurį jiems buvo nurodęs Jėzus. 17 Jį pamatę, mokiniai parpuolė ant žemės, tačiau kai kurie dar abejojo. 18 Tuomet prisiartinęs Jėzus prabilo: „Man duota visa valdžia danguje ir žemėje. 19 Tad eikite ir padarykite mano mo…

Čia yra kaip ir sakiau – Jėzus yra kelias, o ne tikslas. Lietuviškose pasakose irgi Dievas kurdamas pasaulį velniui liepia sakyti „vardan Dievo“. Jėzus tik atkartoja tą seną išmintį. Įsiskaityk dar į tą pavyzdį kur tau daviau:

neužkrausiu jums kitos naštos, tiktai tvirtai laikykitės ką turite iki ateisiu.

Priešingu atveju būsi suskaldytas kaip tuščia puodynė. Prisimink kiek lietuvių kartų laikėsi šio dieviško kelio. Tik per jėgą buvome atplėšti nuo savo Dievo. Bet niekas dar neprarasta. Mūsų tautos ryšiui su Dievu gali pasitarnauti ir Biblija, tik ją reikia teisingai išaiškinti.

Parodyk pala dar ta vieta

Zodziu nezinojai tos vietos o ji esmine kodel turim konkreciai skelbt

jis valdys jas geležine lazda, ir jos bus sudaužytos tarsi moliniai indai’, – kaip ir Aš esu gavęs valdžią iš savo Tėvo

Kazkokia cia kitokia biblija

Čia paieška Biblijoje. Aš kai biblijos atmintinai nemoku tai naudoju paiešką

Versta kitaip gal ar kazkas tokio. Nera ka daug aiskint man Jezus Dievas jis sake kad jei mylesim ji darysim ka sako jis. Jo bet geriau kita tinklapi imk. Kur atsiunciau

O apreiskimas yra sudetinga knyga

Nera reikalo iki jos interpretaciju eiti

Supranti Jezus prisikele is numirusiu

Tuo as tikiu

Ok, bet negali visumos pilnai suvokti iš dalies. Bet tiek to, paliekam tą mano dalį. Tavo dalies irgi pakanka, nes joje yra nurodytas kelias.

Aš netikiu kad Jėzus prisikėlė. Aš žinau kad jis prisikėlė. Ir ne pirmas ir ne paskutinis. Esmė, kad ir čia jis kelias. Jis rodo kaip, o bažnyčia viską suveda tik į jo asmenį.

Nu idomiai. As nesiginu ir siena nuo taves neatsitveriu. Maza ka blogo pasakei tu. Tiesiog sunkoka suprast ka nori pasakyt ir link kur vedi. Sunku suprast koks tu. Ok lekiu. Gero vakaro

Ok, kaip ir sakiau, šiek tiek ankstyvas pokalbis. Per daug abstrakcijų. Čia reikia daug daugiau pavyzdžių kad suprastum mintį. Duos Dievas kada detaliai išaiškinsiu. Gero vakaro! Iki!

Nu tai mes ji pagreitinsim 😀

Tesinys netrukus.

Susirėmimo dalys [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *