Ar Romuvos tikslas yra teisingas

2 komentarai

  1. 1. Romuva negali būti NETRADICINĖ bendrija Lietuvoje. Romuva, kaip Baltų TIKĖJIMO bendrija, buvo vienintelė senojo lietuvių tikėjimo bendrija ir rėmėsi Tautos papročiais ir tradicijomis. Todėl pats klausimo formulavimas „kvepia“ Tautos genocidu: kas jei ne Romuva gali būti tradicine bendrija.
    2. Baltų Tikėjimas – ne religija. Religijos – re+ligos – pakartotinas susivienijimas, jungimasis. Visos religijos remiasi autoritetais, apie kuriuos buriasi religijas išpažįstantys pasekėjai. O mūsų Tikėjimas – pirmapradis, kurio pagrindas – protėvių patirtimi patikrintos žinios apie mus supantį pasaulį ir mūsų vietą jame. Bet kokie autoritetai Romuvoms svetimi, nes žinios prieinamos visiems, ir kiekvienas gali ir privalo žinias patikrinti savo patirtimi, kiekvienas sąžiningas žmogus pats suinteresuotas išsaugoti papročius ir tradicijas tam, kad šeima, giminė gentis tauta išliktų ir klestėtų.
    Šiandieninės Romuvos registruojamos tam, kad būtų išsaugotos tos Tautos tradicijos ir papročiai, kurių neįstengė sunaikinti kelių šimtų metų kaimyninių šalių ir „kultūrų“ okupacijos ir svetima Tautai krikščionių religija. Vėlgi, klausimo formuluotė šiuo požiūriu panašėja į siekį pratęsti Lietuvos nutautinimą, kuris, kaip žinia, šimtus metų buvo vykdomas prievarta.

  2. Krikscionybe yra ne religia, o tikejimad. Tikejimad yra kai voenas nezinodamas tiesos sako, o kitas besaligiskai tiki. Taigi, tikintieji desimta karta renka tuos pacius melagius i seima. Yra ir kitokiu tikinciuju. Musu proteviu, mano nuomone yra religija surista su zinojimu. Dekodavo dievui Saulei ir dvasiai Sviesai be kuriu zemeje nebutu jokios gyvybes, nebutu musu ir jokiu kitu dievu. Ta suprato senoves babilonieciai, egiptieciai taip pat ir musu proteviai. Dabar gi mokslo amziuje zmones to nebesupranta. Musu senosios religijos puoseletojams reiketu siuo klausimu rimtai uzsiimti. Kurti rimtas apeigas. Paziurekite, Kristus gime tvartelyje, okiek prikurta giesmiu, baznyciu (dievo namu) puosimui panaudota tukstanciai tonu aukso. Musu proteviu religija reiktu atkurti istoriniu pagrindu. Ziniai buvo politikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *