Prieš uždedant 2020 metų tašką

Prieš uždedant šių metų tašką

Darbų sūkuryje greitai prabėga metai. Atrodo taip neseniai, o dabar jau tolimais atrodančiais 2019-tais metais kriviu-krivis.lt svetainė paskelbė metų švyturiais Nijolę Laurinkienę, Aelitą Kenminienę ir Joną Chockevičių. Kas taps 2020-tųjų metų švyturiais? Švyturių paskelbimas yra šios svetainės metus užbaigiantis taškas. Jūs galite prisidėti prie garbingų žmonių viešinimo. Jei turite pasiūlymų – susisiekite su mumis el. paštu .

O dabar, tiesiog, kartu su 2019-tų metų švyturiais pasidžiaukime jų apdovanojimais.

Jonas Chockevičius dar 2020-tų metų pradžioje buvo apjuostas įspūdinga dievaičio Perkūno juosta:

Aelitai Kensminienei ir Nijolei Laurinkienei dėl karantino juostų tiesiogiai įteikti nepavyko, todėl juostas nusiuntėme paštu. Birutė Račkaitienė nupynė juostas kiekvienai moteriai atskirai. Po to aš (Kęstutis Račkaitis), pagalvojau, kad reikia leisti moterims pasirinkti iš daugiau juostų. Nusiunčiau nuotrauką su 9-iomis juostomis. Iš nuotraukos tiek Nijolė, tiek Aelita pasirinko būtent tas juostas, kurios ir buvo iš pradžių joms užmanytos. Atsitiktinumas? Birutė sako, kad ne. Ji veja juostas ir seniai pastebėjo, kad kiekviena juosta turi savo žmogų. (Daugiau Birutės juostų galima rasti čia)

Aelitos Kensminienės ir Nijolės Laurinkienės juostos
Aelitos Kensminienės (apačioje) ir Nijolės Laurinkienės (viršuje) juostos

Šios juostos nuaustos ypatingu, taip vadinamu vytiniu-rinktiniu būdu, raštą išrenkant dviem siūlais. Šiuo būdu beveik niekas juostų jau nebeaudžia. Tokios juostos randamos senesniuose nei tūkstantis metų kapinynuose.

Švyturiams buvo smagu gauti dovanas, o mes džiaugiamės jų darbais. Artėjant šventiniam laikotarpiui, susimąstykime kas šviesaus nutiko šiais metais, pasidalinkime. Na o mes vykdysime savo paprotį ir metus užbaigsime šviesiu Švyturio tašku.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *